Παναιτωλικός - Άρης 0-1: "Απέδρασαν" οι "Αρειανοί" και έβαλαν γερές βάσεις για τελικό

• 0
  • 2 views

Σε ένα γήπεδο με κόσμο έπειτα από καιρό, ο Άρης θα πάρει την νίκη κόντρα στην ομάδα του Αγρινίου για τα ημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδας.

Α' Ημίχρονο

Αρκετά καλύτερη ήταν η ομάδα του Γιώργου Πετράκη σε αυτά τα πρώτα λεπτά. Πρώτη μεγαλη στιγμή με τον Τορεχόν στο 14ο λεπτό να σουτάρει δύο φορές από το ύψος της μεγάλης περιοχής και τον Κουέστα να αποκρούει και να κρατάει το μηδέν για την ομάδα του Άρη.

Μετά το 20ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κρατήσουν την μπάλα και να έχουν και την απάντηση τους στην ευκαιρία του Τορεχόν. Η κεφαλιά του Μπράμπετς στην στημένη φάση ήταν η πρώτη ευκαιρία και της ομάδας της Θεσσαλονίκης, περνώντας λίγο άουτ.

Β' Ημίχρονο

Στην επανάληψη, ο Άρης ήταν αρκετά καλύτερος από το πρώτο ημίχρονο. Στο 64', οι φιλοξενούμενοι θα πάρουν κεφαλή στο σκορ με την κεφαλιά του Βέλεθ, έπειτα από σέντρα του Μάνου Γκαρθία.

Στην συνέχεια υπήρχαν μεγάλες διαμαρτυρίες για χέρι από πλευράς Παναιτολικού, χωρίς όμως να υπάρχει κάποια παράβαση.

Η ομάδα του Άκη Μάτζιου διατήρησε την κατοχή, δεν απειλήθηκε με κάποια μεγάλη ευκαιρία και πέρασε από το Αγρίνιο με το "εύθραυστο" 0-1.