Το καλύτερο ματς έως τώρα μας έδωσαν Καμερούν και Σερβία.

• 0
  • 3 views

Δυστυχώς τελείωσε, μακάρι να βλέπαμε κι άλλο από αυτό το "τρελό" ματς. Καμερούν-Σερβία 3-3 στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του 7ου ομίλου, στο καλύτερο ματς μέχρι ώρας που μας έχει δώσει το Μουντιάλ. Αποτέλεσμα που αφήνει πολλά ενδεχόμενα ανοικτά και που δίνει ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον στο Βραζιλία-Ελβετία (σήμερα στις 18:00 ώρα Ελλάδος).

Μεγάλη ευκαιρία για τους Σέρβους να πάρουν το προβάδισμα στο 11' με το σουτ του Μίτροβιτς να καταλήγει στο αριστερό δοκάρι του Επασί.

Ακόμα μία καλή φάση για τον Μίτροβιτς λίγα λεπτά αργότερα αλλά και αυτό το σουτ του δεν βρήκε στόχο και κατέληξε άουτ.

Πρώτη καλή φάση για το Καμερούν στο 19' με τον παίκτη του Ολυμπιακού, Κουντέ, να κάνει ένα σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Β. Μιλίνκοβιτς Σάβιτς ήταν σε ετοιμότητα και αποσόβησε τον κίνδυνο.

Γκολ για το Καμερούν στο 29', μετά από κόρνερ ο παίκτης του Άρη, Ενκουλού, πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ήρθε αμαρκάριστος στο πίσω δοκάρι ο Καστελέτο για να γράψει το 1-0 υπέρ των Καμερουνέζων.

Βρίσκει απάντηση η Σερβία στο 45+1', με κεφαλιά του Πάβλοβιτς μετά από την σέντρα του αρχηγού Τάντιτς.

Απίστευτα τα τελευταία λεπτά του ματς. Η Σερβία κάνει το 2-1 στο 45+3 με ένα όμορφο πλασέ του Σ. Μιλίνκοβιτς Σάβιτς, μετατρέποντας την πάσα του παίκτη του ΠΑΟΚ, Ζίβκοβιτς, σε ασίστ.

Πανέμορφο ομαδικό γκολ από την Σερβία στο 53', με τον Μίτροβιτς να τελειώνει μία όμορφη ομαδική προσπάθεια.

Μειώνει στο 63' το Καμερούν σε 2-3 με ακόμη ένα πανέμορφο γκολ, αλλά αυτή τη φορά ήρθε από ατομική προσπάθεια του Αμπουμπακάρ.

Απίστευτο ματς! Ισοφαρίζει μόλις τρία λεπτά μετά την μείωση του σκορ το Καμερούν με τον αρχηγό Τσούπο Μοτίνγκ να δέχεται την πάσα του Αμπουμπακάρ και να γράφει το 3-3 σε άδειο τέρμα.