Νίκη στις καθυστερήσεις και (1-2) προκρίση στους “16”

Σε ένα ακόμα συγκλονιστικό παιχνίδι στο Champions Leagueη Τότεναμ κατάφερε και κέρδισε με 1-2 την Μαρσέιγ και πέρασε στους “16” της διοργάνωσης.

Σε ενα παιχνίδι με γρήγορο και ωραίο ρυθμό η Μαρσέιγ είχε τις φάσεις και την κατοχή με το Σάντσες να χάνει δύο μεγάλες ευκαιρίες για να προηγηθεί.

Το γκολ ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Μεμπά να σκοράρει ύστερα από ωραία κεφαλιά κάνοντας το 1-0.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με την Τότεναμ να πιέζει και να ισοφαρίζει στο 54 λεπτό με κεφαλιά του Λενγκέλτ. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν την πίεση και βρήκαν και τ τρίτο γκολ αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Το 1-2 έγινε στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Χόιμπεργκ να δίνει την νίκη και την πρωτιά στον όμιλο για την Τότεναμ .