Πρόκριση για την Μπενφίκα, αποκλεισμός για την Γιουβέντους.

• 0
  • 3 views

Ματς ζωής και θανάτου στη Λισαβόνα για την Γιουβέντους. Οι παίκτες του Αλέγκρι έχουν μόνο έναν στόχο και αυτός είναι η νίκη και μόνο η νίκη.

Πρώτη καλή φάση για την Μπενφίκα και μετατράπηκε σε γκολ στο 17’ με κεφαλιά του Antonio Silva μετά από σέντρα του Enzo Fernandez.

Η χαρά των παικτών της Μπενφίκα ομως δεν κράτησε πολύ. Στο 24’ ο Vlahovic θα κάνει το 1-1 μετά από διπλή ευκαιρία.

Στο 27’ η Μπενφίκα θα κερδίσει πέναλτι μετά από απροσεξία του Cuadrado καθώς βρήκε η μπάλα στο χέρι του. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Joao Mario και ευστόχησε για να κάνει το 2-1.

Καλή φάση για να ξανά ισοφαρίσει η Γιουβέντους, με το σουτ του Vlahovic να περνάει ελάχιστα άουτ στο 34’.

Στο 35’ το κακό «τρίτωσε» καθώς ο Rafa Silva με ένα εξαιρετικό τελείωμα έκανε το 3-1 υπέρ της Μπενφίκα.

Γκολ και θέαμα στο πρώτο ημίχρονο και τα πράγματα πλέον πολύ δύσκολα για την Γιουβέντους που καλείται στο δεύτερο ημίχρονο να βρει 3 γκολ και να ανατρέψει την κατάσταση.

Η κατρακύλα συνεχίζεται για την «Γυραιά Κυρία». 4-1 με τον Rafa Silva να τρυπώνει στην άμυνα της Γιουβέντους και με ωραίο πλασέ πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Στο 76’ ο Milik θα μειώσει για την Γιουβέντους σε 4-2.

Στο 79’ ο McKennie θα μειώσει σε 4-3 και θα αναπτερώσει τις ελπίδες της Γιουβέντους. Δέκα λεπτά συν τις καθυστερήσεις για να βρει 2 γκολ η Γιουβέντους.

Μεγάλη ευκαιρία να τελειώσει το ματς η Μπενφίκα με τον Rafa Silva στο 86’ αλλά το σουτ του καταλήγει στο δοκάρι.

Δύσκολες ώρες για τον Αλέγκρι που μετά από τον αποκλεισμό στο Champions League δύσκολα θα συνεχίσει στον πάγκο της Γιουβέντους.