Ρέτσος: «Δείξαμε για ποιο λόγο είμαστε στον ημιτελικό του Conference League»

Μιλώντας μετά την μεγαλειώδη νίκη του Ολυμπιακού επί της Άστον Βίλα, ο Παναγιώτης Ρέτσος εξέφρασε την χαρά του και την αισιοδοξία του για την πρόκριση στον τελικό.

Σε μια ακόμα ιστορική ευρωπαϊκή βραδιά, ο Ολυμπιακός «άλωσε» το Villa Park, νικώντας την Άστον Βίλα με σκορ 2-4, με τον Παναγιώτη Ρέτσο να κάνει εξαιρετική εμφάνιση. Ο Έλληνας αμυντικός περιόρισε τον Γουότκινς, κρατώντας την άμυνα της ομάδας του σε σταθερούς ρυθμούς και αντικρούοντας τις επιθέσεις των Άγγλων.

Μιλώντας μετά το παιχνίδι, ο Ρέτσος εξέφρασε την χαρά του για την νίκη, κρατώντας όμως χαμηλά τους τόνους, ενόψει του επαναληπτικού αγώνα στο «Γ. Καραϊσκάκης» την επόμενη Πέμπτη (09/05). Συγκεκριμένα, είπε: «Είναι ο πρώτος ημιτελικός, έχουμε ακόμη έναν αγώνα. Μεγάλη νίκη, τεράστια χαρά, δεν ξέρω τι να πω. Έχουμε όμως ακόμα 90λεπτά, είδαμε τι μπορεί να κάνει μία τέτοια ομάδα μέσα σε 10-15 λεπτά.

Είναι και αυτή μία εξαιρετική ομάδα αλλά δείξαμε για ποιο λόγο είμαστε αυτή τη στιγμή στον ημιτελικό του Conference League, για ποιο λόγο βάλαμε τέσσερα γκολ στην Άστον Βίλα.

Ελπίζω αυτό συνεχιστεί και στο Καραϊσκάκης και με τον δικό μας κόσμο να πάρουμε την πρόκριση και να βρεθούμε στον τελικό.

Ο κόσμος είναι μεγάλο στήριγμα, τους ευχαριστούμε πάρα πολύ, τώρα ξέρουμε πως θα έχουμε στο πλευρό μας ακόμη περισσότερους και θα είναι μία φανταστική εμπειρία»