Ολυμπιακός-Καραμπάγκ 0-3: Οδυνηρή ήττα για τον Ολυμπιακό

• 0
  • 4 views

Ντροπιαστική ήττα με 0-3 γνώρισε ο Ολυμπιακός από την Καραμπάγκ για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Ο Ολυμπιακός σε μια ακόμα ευρωπαϊκή αναμέτρηση φάνηκε κατώτερος των περιστάσεων και ηττήθηκε από τους Αζέρους.

Μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης οι παίκτες της Καραμπάγκ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Ζουμπίρ αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στην συνέχεια οι ερυθρόλευκοι ανέβασαν την απόδοσή τους και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες μπροστά από τα αντίπαλα καρέ χωρίς όμως να τις μετουσιώσουν σε γκολ.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Ολυμπιακός σκόραρε με τέρμα του Μασούρα αλλά ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ. Η Καραμπάγκ σε μια ανυποψίαστη φάση κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τέρμα του Οβούζου στο 68', το τέρμα αρχικά ακυρώθηκε αλλά μετά από έλεγχο VAR μέτρησε κανονικά. Μετά το γκολ που δέχθηκε ο Ολυμπιακός έριξε κατακόρυφα την απόδοση του και σε συνδυασμό με τα πολλαπλά λάθη στην άμυνα των ερυθρόλευκων οι Αζέροι σημείωσαν ακόμη δύο τέρματα στο 82' με τον Βέσοβιτς έπειτα από λάθος του Σισέ και στο 86' με κεραυνό σουτ του Σειντάεφ.

Με το σφύριγμα της αναμέτρησης οι φίλαθλοι του Ολυμπιακού αποδοκίμασαν τους παίκτες του Μίτσελ στο ευρωπαϊκό ντεμπούτο του Ισπανού τεχνικού μετά την επιστροφή του.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η παρουσία του Ανδρέα Μπουχαλάκη, του Όλεγκ Ρέαμπτσιουκ αλλά ακόμη περισσότερο του Παπέ Αμπού Σισέ ήταν πολύ κατώτερη των περιστάσεων και αποδοκιμάστηκαν έντονα από τους φιλάθλους.

Ντεμπούτο για τον Μαρσέλο με τα ερυθρόλευκα ο οποίος είχε κάποιες καλές ενέργειες αλλά στο τέλος έφυγε απογοητευμένος από τον αγωνιστικό χώρο του Γεώργιος Καραϊσκάκης.

Στον πάτο της βαθμολογίας χωρίς βαθμό οι ερυθρόλευκοι και πλέον χρειάζονται μεγάλες νίκες και αλλαγή της αγωνιστικής τους εικόνας για να συνεχίσουν το ευρωπαϊκό τους ταξίδι.