Με νίκη άφησε την Κύπρο ο ΠΑΟΚ

• 0
  • 2 views

Το τελευταίο του φιλικό επί Κυπριακού εδάφους έδωσε ο ΠΑΟΚ ο οποίος επιστρέφει αύριο στην Ελλάδα, ο δικέφαλος του βορρά νίκησε με 1-4 τον Άρη Λεμεσού και πήρε 3 νίκες σε ισάριθμους αγώνες.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, αλλά ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός που βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Αουγκούστο στο 32ο λεπτό. Μετά από πάσα του Μούργκ ο παίκτης των ασπρόμαυρων δε δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος και κατάφερε να βρει άλλα 3 τέρματα.

Αρχικά ο Νάρεϊ έδωσε στο Τόμας ο οποίος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 58ο λεπτό.

Στο 63' ήταν η σειρά του Σβάμπ με ωραίο τρόπο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Άρη και να κάνει το 0-3 ενώ το 4ο γκολ για τους Θεσσαλονικείς πέτυχε ο Νάρεϊ.

Ο Άρης Λεμεσού 2 λεπτά πριν το 90' κατάφερε να βρει το γκολ και μείωσε σε 1-4 με κεφαλιά του Στεπίνσκι.