Μεγάλη νίκη για την Τορίνο επί της Μίλαν(2-1) με 2 γκολ σε ενάμιση λεπτό

• 0
  • 2 views

Η Τορίνο χρειάστηκε μόλις ενάμιση λεπτό στο 35' και στο 37' για να πάρει την νίκη επί της Μίλαν.

Σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι και από άποψη φάσεων αλλά και κατοχής οι γηπεδούχοι κατάφεραν να υποτάξουν την Μίλαν.

Ο Ίβαν Τζούριτς προχώρησε σε τρεις αλλαγές σε σχέση με τον προηγούμενο παιχνίδι απέναντι στην Ουντινέζε. Από την άλλη ο Πιόλι έκανε τέσσερις αλλαγές από το παιχνίδι απέναντι στην Μόνζα.

Στα του παιχνιδιού και οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά δημιουργώντας ευκαιρίες με την Μίλαν όμως να ελέγχει το ρυθμό παιχνιδιού μετά το πρώτο δεκάλεπτο. Όμως στο ποδόσφαιρο και τα δύο λεπτά είναι αρκετά για να σου γυρίσει όλο το ματς τούμπα.

Η Τορίνο εκμεταλλεύτηκε τις αδράνειες της άμυνας των φιλοξενούμενων και αρχικά στο 35'με τον Τζίτζι πήρε κεφάλι στο σκορ και δύο λεπτά μετά στο 37' με τον Μίραντσουκ διπλασίασε τα τέρματα της.

Στο δεύτερο μέρος η Μίλαν φάνηκε να ξύπνησε και μείωσε στο 67' λεπτό με τον Μεσσία. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν αλλά δεν κατάφεραν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης και έτσι το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με 2-1.

Η Τορίνο ανέβηκε στην 9η θέση μετρώντας 17 βαθμούς και η Μίλαν έχασε πολύτιμους βαθμούς ενόψει της συνέχεια τους πρωταθλήματος μένοντας στην 3η θέση με 26 πόντους.