Ματσάρα ανάμεσα σε Ρεάλ και Βιγιαρεάλ , βαριά ήττα για Ατλέτικο

img 20240519 220708

Σπουδαίες αναμετρήσεις επιφύλασσε προτελευταία αγωνιστική της La Liga.

Ο αγώνας

Βιγιαρεάλ – Ρεάλ Μαδρίτης 4-4: Τρομερός Σάρλοθ έσωσε το βαθμό

Το χορταστικότερο παιχνίδι της αγωνιστικής αναμφίβολα ήταν αυτό της πρωταθλήτριας Ρεάλ Μαδρίτης κόντρα στην Βιγιαρεάλ. Το σκορ άνοιξε στο 14′ η Ρεάλ με τον Γκιουλέρ να κάνει ένα όμορφο χαμηλό σουτ που πήγε στην κάτω δεξιά γωνία για το 0-1. Με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα η Ρεάλ πέτυχε και δεύτερο γκολ. Ο Βάσκεθ έκανε μια σέντρα ο Γιόσελου έπιασε την κεφαλιά και από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2. Η Βιγιαρεάλ μείωσε στο σκορ στο 39′. Ο Σόρλοθ έκανε μια σέντρα και ο Μοσκέρα με κοντινή κεφαλιά έγραψε το 1-2. Η απάντηση της Ρεάλ ήταν άμεση καθώς στο 40′ πέτυχε και τρίτο γκολ. Η μπάλα έφτασε στον Λούκας Βάσκεθ έπειτα από κακή λειτουργία της άμυνας της Βιγιαρεάλ αυτός βρέθηκε απέναντι από το τέρμα και από κοντά έγραψε το 1-3. Η βασίλισσα έφτασε και σε τέταρτο γκολ πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου (45+2). Ο Γκιουλέρ ήταν αυτός που με σουτ έγραψε το 1-4.

Η Βιγιαρεάλ μπήκε φουριόζα στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 48′ ο Σάρλοθ έπιασε μια κεφαλιά για να γράψει το 2-4. Τέσσερα λεπτά αργότερα (52′) η Βιγιαρεάλ μείωσε ακόμη περισσότερο. Ο Σάρλοθ έκανε ένα βήμα όμορφο σουτ στην αριστερή γωνία του Λούνιν για το 3-4. Ο Σάρλοθ πέτυχε και τέταρτο γκολ με όμορφο σουτ στο 56′ για το 4-4 που ήταν και το τελικό σκορ.