Αυτοκτονησε στο τέλος!

Ο ΠΑΟΚ υπέστη σοκ από τον Λεβαδειακό εκτός έδρας, με την ομάδα του Βέλιτς να σκοτωνει τον Δικέφαλο στις καθυστερήσεις. Ο Νάρεϊ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 73′, με τον Μπελμόντ να ισοφαρίζει στο 90+3′ και να χαρίζει έναν πολύτιμο βαθμό στους Βοιωτούς.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες απείλησαν ελάχιστα στις δύο εστίες. Ο Λεβαδειακός μπλόκαρε τον ΠΑΟΚ.Από την άλλη πλευρά ο Λουτσέσκου παρέταξε τον Δικέφαλο με τον Βασίλη Γκορντεζιάνι στην αιχμή του δόρατος, ενώ στο βασικό σχήμα επέστρεψαν και οι Καντουρί και Κάργας.

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και πλησίασε το 1-0 σε τρομερή τριπλή ευκαιρία στην αρχή του δεύτερου μέρους. Σε μια εξ αυτών ο Κούρτιτς έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Μετά το 55′ ο Λεβαδειακός περιόρισε την απειλή των ασπρόμαυρων, αλλά την ίδια στιγμή δεν μπόρεσε να απειλήσει τον Κοτάρσκι μέχρι και το γκολ του Νάρεϊ.

Μετά το γκολ του Νάρεϊ, ο Λεβαδειακός ανέβηκε στο γήπεδο για να πάρει κάτι από το ματς και τα κατάφερε στις καθυστερήσεις με τον Μπελμόντ, ενώ ο Μπάχανακ στο τέλος λίγο έλειψε να του χαρίσει την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα.