Πανσερραϊκός - Παναθηναϊκός 0-3: Εύκολο πέρασμα από τις Σέρρες για το "τριφύλλι"

• 0
  • 3 views

Νικηφόρο πέρασμα από τις Σέρρες για την ομάδα του Φατίχ Τερίμ, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστής της Super League.

Α' Ημίχρονο

Σε έναν κακό αγωνιστικά χώρο, η ομάδα του Φετίχ Τερίμ αν και δεν έδειξε ιδιαίτερη ενέργεια κατάφερε να βρει δύο γκολ στα πρώτα 45 λεπτά. Μόλις στο 8ο λεπτό, ο Παναθηναϊκός θα ανοίξει το σκορ με την κεφαλιά του Βέρμπιτς έπειτα από εκτέλεση του Μπερνάρ. Στο πρώτο γκολ του Παναθηναϊκού υπήρξαν αρκετά παράπονα από πλευράς παικτών και πάγκου απο τον Πανσεραϊκό.

Στο 20ο λεπτό, ο Παναθηναϊκός ήταν αρκετά κοντά ώστε να διπλασιάσει τα τέρματα του, με την εξαιρετική εκτέλεση ενέργεια του Βιλένα, και το σουτ που πέρασε άουτ.

Το λάθος το Θυμιάνη και το πρέσινγκ του Μπερνάρντ έφεραν και το δεύτερο γκολ των "πράσινων" στην αναμέτρηση, με τον Βραζιλιάνο να δίνει σε σωστό χρόνο την μπάλα στο Παλάσιος και με πλασέ να κάνει το 0-2.

Β' Ημίχρονο

Στην επανάληψη, οι δύο ομάδες έδωσαν αρκετές μάχες χωρίς να υπάρχει θέαμα και αρκετές φάσεις. Πρωταγωνιστικό ρόλο είχε το "τριφύλλι", έχοντας την μεγάλη στιγμή στο 59' με τον Κώτσιρα να πλασάρει και τον Χόβαν να αποκρούει.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στις καθυστερήσεις ο Γερεμέγεφ ερχόμενος από τον πάγκο, μετά το σουτ του Μαντσίνι, ο Σουηδός βρήκε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα για το τελικό 0-3.