Λούτον-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-2: Νίκη με σούπερ Χόιλουντ!

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε το βράδυ για τους Κόκκινους Διαβόλους. Μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης ο Ράσμους Χόιλουντ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους και έδειξε στη Λούτον ότι δε πρόκειται να έχει ένα ήρεμο βράδυ. Έγινε μάλιστα ο νεότερος παίκτης που σκοράρει σε 6 διαδοχικά παιχνίδια στην Πρέμιερ Λιγκ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Και φυσικά δεν ήταν διατεθειμένος να σταματήσει εκει. Στο 7′ ο Χόιλουντ σκόραρε ξανά μετά από ασίστ του Γκαρνάτσο. Οι Χάτερς όμως δε τα παράτησαν. Στο 14′ ο Μόρις μείωσε σε 1-2 και κράτησε τους γηπεδούχους απολύτως εντός παιχνιδιού. Μετά από το πρώτο αρκετά δυναμικό 20λεπτο, ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε σε κάποιο βαθμό. Έγινε ακόμα αρκετά επιθετικό από την πλευρά των φιλοξενούμενων με τον Κασεμίρο να γλιτώνει την κόκκινη κάρτα και τον Μαγκουάιρ να κάνει ένα κακό τάκλιν χωρίς λόγο λίγο πριν οι 2 ομάδες πάνε στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν σαφέστατα καλύτεροι, ειδικά στο ξεκίνημα. Η Λούτον δεν έδειξε να απειλεί ιδιαίτερα, παρόλα αυτά λίγο έλειψε να φτάσει στη ισοφαρίσει στο 77′ από στημένη φάση. Παρόλα αυτά, κανένα γκολ δε σημειώθηκε στο 2ο ημίχρονο και το παιχνίδι έληξε με το σκορ του πρώτου, δηλαδή 1-2.