Σπάνια σύμπτωση από το Σαλερνιτάνα-Σασουόλο 2-2!

Γράφει ο Νίκος Τσιάπης

Σαλερνιτάνα & Σασοόλο αναδείχθηκαν ισόπαλες (2-2) στο πρώτο χρονικά ματς της 31ης αγωνιστικής της Serie A 2023/2024 σε αναμέτρηση που διεξήχθη στις 5/4/2024, ένα αρνητικό αποτέλεσμα για αμφότερες τις ομάδες, αλλά παράλληλα με μία άκρως ενδιαφέρουσα σύμπτωση να έχει διαμορφωθεί στο Stadio Arechi του Σαλέρνο!

Είναι γεγονός πως κατά τη διάρκεια τόσο της περσινής όσο και της φετινής αγωνιστικής περιόδου, την πρώτη Παρασκευή του Απριλίου (τέσσερις ημέρες πριν τους πρώτους προημιτελικούς του Champions League) η Σαλερνιτάνα αναδείχθηκε ισόπαλη στην έδρα της σε αγώνες που είχε βρεθεί πίσω στο ημίχρονο και ισοφάρισε στην εκπνοή τους!

Πιο συγκεκριμένα :

Παρασκευή 7 Απριλίου 2023

Σαλερνιτάνα-Ίντερ 0-1 αποτέλεσμα ημιχρόνου / 1-1 τελικό αποτέλεσμα (με ισοφάριση των γηπεδούχων στο 90′)

Παρασκευή 5 Απριλίου 2024

Σαλερνιτάνα-Σασουόλο 0-2 αποτέλεσμα ημιχρόνου / 2-2 τελικό αποτέλεσμα (με ισοφάριση των γηπεδούχων στο 90′)

Αναμφίβολα πρόκειται για μία ιδιαίτερη & σπάνια σύμπτωση σε διαχρονικό επίπεδο στο Ιταλικό ποδόσφαιρο.